Slimming disk

Për një kohë të gjatë, ekspertët po kërkonin një përgjigje për pyetjen se cila pjesë e trupit në një grua është më tërheqëse. Vitet e hulumtimeve dhe eksperimenteve kanë treguar një rezultat të mahnitshëm: nuk janë centimetra, as gjoksat apo këmbët, të cilat janë të rëndësishme, por silueta e një gruaje - domethënë, raporti midis hips e saj dhe belit. Më e theksuar në bel, aq më tërheqëse gruaja në sytë e njerëzve. Megjithatë, dhe pa ndonjë hulumtim, gratë intuitivisht e ndienin këtë, jo për asgjë në shekullin e 19-të të shtrënguar corsets, dhe në 20-masivisht blerë hoops dhe sportive disqe për humbje peshe. Nga rruga, e fundit e atyre të listuara janë harruar padrejtësisht, sepse përdorimi i një projekti të tillë sportiv ka një efekt efektiv në bel.

A ju ndihmon disku të humbni peshë?

Në fund të shekullit të kaluar, disku për humbjen e peshës ishte praktikisht në çdo shtëpi - atëherë quhej "Grace" ose "Disk of Health". Natyrisht, ky imitues është shumë i thjeshtë dhe vështirë se është i përshtatshëm për atletët profesionistë, por për njerëzit më të thjeshtë dhe nënat e reja kjo mundësi është vetëm e përsosur.

Humbja e peshës me ndihmën e një disku shumë mirë mund të jetë i shpejtë dhe efektiv nëse e bëni rregullisht, pa lënë mënjanë klasa dhe jo duke i dhënë vetes indulgjenca. Ashtu si çdo kardio-ngarkesë, klasat me një disk japin një rezultat kompleks, dhe ju do të humbni peshë jo vetëm në abdomen, por edhe në fushat e tjera të problemit. Ky efekt arrihet përmes një shpenzimi të madh të kalorive dhe metabolizmit të përmirësuar.

Për të kursyer kohë, është mirë të kombinosh mësimet në disk ose me trajnimin e energjisë ose me ushqimin e duhur. Sigurisht, ju merrni efektin më të shpejtë duke kombinuar të tre komponentët.

Disk dysheme për humbje peshe: kundërindikacionet

Ashtu si çdo pajisje sportive, ky imitues i thjeshtë ka kundër-indikacionet e veta të vogla. Nuk rekomandohet të përdorni një disk rrotullues për humbje peshe në raste të tilla:

Në të gjitha rastet e tjera, përdorimi i këtij imituesi është plotësisht i justifikuar dhe i sigurt.

Si të përdorni disk për humbje peshe?

Para se të përdorni një disk hollim dyshemeje për ushtrime, mësoni - qëndroni në të me dy këmbë, pak të përkulur gjunjët dhe duke tërhequr fort stomakun, përpiquni të prishni. Nëse jeni të pakëndshme, tregoni çorapët e këmbëve në anët dhe provoni përsëri. Mbrapa duhet të jetë e qetë, pa devijim. Është e rëndësishme të mos kaloni peshën nga këmbët në këmbë, pasi kjo krijon presion të panevojshëm në nyjet e hip.

Nëse keni arritur të rrotulloheni, merrni parasysh se disku kryesor i stërvitjes për humbjen e peshës që keni zotëruar tashmë! Ka disa opsione trajnimi:

1. "Trajnim i drejtpërdrejtë". Në këtë rast, duhet të bëni gjithçka të njëjtë sikur në "provën" tonë dhe të ktheheni ngadalë për t'u ngrohur për 3-5 minuta. Pastaj filloni të punoni me një ritëm të shpejtë për 20-30 minuta. Mos harroni të ndryshoni drejtimin e lëvizjes në mënyrë që koka juaj të mos ndihet e tronditur. Mos harroni këtë Një stërvitje intensive, dhe nëse nuk bëni as djersë, nuk do të ketë një rezultat. Pas një faze të fortë, kthehuni në lëvizje të ngadalta dhe pas një "hitch" të tillë dy minuta, ju mund të shkoni në dysheme dhe të rifitoni frymën tuaj.
  2. "Trajnimi në interval". Ngrohja dhe ngutja mbeten të njëjta si në planin e mëparshëm, por pjesa kryesore i nënshtrohet ndryshimeve. Alternoni 2 minuta me rrotullime shumë të shpejta dhe 3 minuta të moderuara në 10 minutat e para. Në 10 minutat e dytë alternojnë revolucione të shpejta (2 minuta secila) dhe hidhen në dysheme (3 minuta secila).

Si një shtojcë në fund të çdo stërvitjeje, mund të ktheni rreth për 10 minuta për të rregulluar rezultatin.